Zlatý list

29. 04. 2024     sekce: Úspěchy žáků     autor: Jitka Peřinová     tisk: tisk článku

V pátek 26.04.2024 se vybraní žáci naší školy zúčastnili oblíbené přírodovědné soutěže ZLATÝ LIST. Soutěž si klade za cíl prohlubovat v žácích zájem o přírodu a její ochranu, rozšiřovat povědomí o ekologickém chování a v neposlední řadě také možnost ověřit své dosavadní znalosti. Letos se do bojů o nejlepší přírodovědce Hranic a okolí zapojilo celkem 18 žáků naší školy, kteří byli rozděleni na 2 kategorie – MLADŠÍ (4.–6. třída) a STARŠÍ (7.–9. třída). Každé šestičlenné družstvo bylo zároveň rozděleno na 2 tříčlenné hlídky, jejichž body se v závěru sečetly. Jelikož v kategorii starších byl u žáků velký zájem, rovnou jsme vyslali do bojů o pomyslné medaile 2 družstva. Přestože v počátku týdne nebylo počasí přívětivé, na sklonku týdne se umoudřilo a jarní sluníčko podpořilo naši cestu za poznáváním přírody.

A KDO SE TEDY ÚČASTNIL A JAK TO DOPADLO?

Družstvo MLADŠÍCH obsadilo 1. místo ve složení:

5.A         Matěj Dvořáček

5.B         Viktorie Galasová

6.A         Monika Křístková

6.B         Adam Drábek

6.B         David Galas

6.C         Jakub Kopecký

Našim benjamínkům gratulujeme a přejeme jim hodně úspěchů v krajském kole, které se bude konat v pátek 17. května 2024 v Olomouci.

Družstvo STARŠÍCH obsadilo 3. místo ve složení:

7.B         Matúš Adzima

8.A         Josefína Janečková

8.A         Markéta Derychová

8.A         Šimon Hendrych

9.A         Nela Šišková

9.B         Mariana Kostková

Družstvo STARŠÍCH obsadilo 6. místo ve složení:

7.B         Vítězslav Juřica

8.A         Klára Pavlová

8.A         František Caletka

8.C         Eliška Otáhalová

9.A         Eliška Stryková

9.B         Valerie Kopřivová

Na závěr nezbývá než poděkovat všem žákům za vzornou reprezentaci školy a popřát jim hezké jarní dny plné radosti z probouzející se přírody.